Saruna ar neirologu

Saruna ar neirologu

Kā izvēlējāties profesiju?

Māsa studēja medicīnu, tāpēc arī es nolēmu iet šajā virzienā. Lai gan biju teicamniece, nezināju, ko tieši gribu apgūt. Iestājos, un vēlāk draudzene ierosināja mācīties par radioloģi. Man bija būtiski, lai darbu varu apvienot ar ģimenes dzīvi un nav liela stresa. Patīk, ka šajā profesijā ir zināma rutīna.

Vai jūsu ģimenē ir vēl kāds ārsts?

Jā, mana māsa ir pediatre.

Kādas priekšrocības ir pacientiem, nākot pie radiologa VCA poliklīnikā?

VCA poliklīnikā Pulss ir 11 kvalitatīvi ultrasonogrāfijas aparāti, kā arī jauna mamogrāfa iekārta ar tomosintēzes iespēju. Poliklīnikā sniedz arī valsts apmaksātus skrīninga mamogrāfijas pakalpojumus. Rezultātus izvērtē divi radiologi, no kuriem viens specializējies onkoloģijā.

Jūsu ieteikumi pacientiem – kāpēc laikus apmeklēt radiologu?

Man kā speciālistei gribētos, lai sievietes neignorē skrīninga uzaicinājuma vēstules. Mūsdienās ļoti veiksmīgi mamogrāfijā (un ne tikai) var pamanīt mazus veidojumus, un, jo ātrāk pamanām, jo lielākas iespējas izveseļoties.

Kādi ir jūsu hobiji?

Mans darbs ir mans hobijs. Ļoti priecājos, ka darbs man ir sirdslieta. Dzīvi esmu saorganizējusi tā, lai darbadienās esmu Rīgā un strādāju, bet brīvdienas pavadu Ventspilī ar vīru. Mēs bieži kopā apmeklējam Ventspils koncertzālē piedāvātos pasākumus, dodamies uz spa, kā arī staigājam gar jūru. Man patīk uzņemt ar telefonu dažādus momentfoto vai dabas skatus, jo caur kameru ieraugu notiekošo citām acīm un nekad nav garlaicīgi.

Kā relaksējaties pēc darba?

Pēc darba vienmēr cenšos doties mājup kājām, jo tas dod iespēju sakārtot domas, izkustēties un atslābināties. Labprāt sevi palutinu ar masāžām.

Jūsu ieteikums Latvijas iedzīvotājiem?

Sievietēm ir svarīgi vienmēr labi izgulēties, tāpēc sekojiet līdzi miega kvalitātei! Iesaku doties garās pastaigās un kustēties. Neēst daudz un, ja izdodas, vienu dienu nedēļā vispār neēst neko, tikai dzert ūdeni. Cilvēkiem arī brieduma gados iesaku iemīlēties, jo pozitīvās emocijas un domas uzlabos dzīves kvalitāti.


 
Radiologa stāsts

Radiologa stāsts